Avrupa Turları

Çıkış Tarihi
AVRUPA TURLARI LİSTELENİYOR

Avrupa Turları Fiyatları

Avrupa turları, yurt dışı tatili planlayanların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. İlgi çekici destinasyonları, ulaşım kolaylığı ve kültürel mirası zengin ülkelere ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa, her yaştan ziyaretçinin hayallerini süslüyor. Seyahatini tek bir bölge ile sınırlandırmak istemeyen tatilseverler, Avrupa turlarını tercih ederek kısıtlı bir seçim yapma derdinden kurtuluyor. Önceden planlanarak defalarca denenmiş rotalar, zaman israfını önlüyor ve böylelikle yolcular her dakikalarını verimli kullanmanın keyfini yaşıyor. Profesyonel bir rehber eşliğinde yapılan turlar, en uygun rotanın izlenmesinin yanı sıra gezilen bölgelerin tarihi hakkında da en doğru bilgilere ulaşılmasını sağlıyor. Tur seçeneği aynı zamanda sizinle benzer zevklere sahip insanlarla yolculuğunuzu paylaşmanıza da imkan tanıyarak sosyalleşmek için harika fırsatlar yaratıyor. Yolculuğu bir grup ile gerçekleştirmek hem keyfi artırıyor hem de güvenli bir seyahat sürdürülmesine yardımcı oluyor.

Avrupa turları, tek ülke turları ve çoklu ülke turları olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tek ülke turları ile Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Hollanda gibi Avrupa’nın sevilen ülkelerinin farklı şehirleri ziyaret ediliyor. Orta Avrupa turları, İskandinavya turları ve Benelüks turları gibi çoklu ülke turlarıyla ise birkaç ülke detaylı programlarla geziliyor ve kapsamlı bir Avrupa deneyimi yaşanıyor. Otobüsle yapılan turlar makul fiyatlı bir alternatif oluştururken, lüksten vazgeçemeyenler gemi ile Avrupa turu yapmaya yöneliyor. Dünyanın tüm güzelliklerini keşfetmek isteyenler için kuzy ışıkları turlarını deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Kuzey ışıkları nerede? yazımızı inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Yurtdışı turları arasında en çok tercih edileni olan Avrupa turu fiyatları kalınan gece sayısı, gidilen ülkenin para birimi, kaç farklı şehir ya da ülkenin ziyaret edileceği, planlanan tatil dönemi, ödenecek şehir vergileri, müze ve ören yeri ücretleri, konaklama tercihi gibi pek çok faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Yunanistan turları, Prag turları, Balkan turları ve Orta Avrupa turları oldukça uygun bir fiyat aralığında yer alırken; İskandinavya turları, İzlanda turları ve Kuzey ışıkları turları maliyeti etkileyen uzaklık ve artan konaklama giderleri gibi nedenlerle daha yüksek fiyatlarla görülebiliyor. Tatilsepeti çok sayıda Avrupa turu seçeneğini ayrıcalıklı fiyatlarla sizlere sunuyor.

Vizesiz Avrupa Turları

Schengen bölgesinde yer alan Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vize uygulamasına tabi tutuluyor. Vizeye başvuru sürecinin zaman alması, başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali ve vize ücreti gibi faktörler nedeniyle vizesiz turlar yüksek talep görüyor. Vizesiz Avrupa ülkeleri için vizesiz ülkeler yazımızı okuyarak yeni bölgeler keşfedebilirsiniz.

Baştanbaşa Balkanlar Turu: En çok tercih edilen turlardan biri olan Balkanlar turu, aynı zamanda en ekonomik Avrupa turları arasında yer alıyor. Camileri ve hanları ile tarihi miras kabul edilen Üsküp, Avrupa’nın en eski ve en derin göllerinden birine ev sahipliği yapan Ohrid, Arnavutluk’un en büyük şehirlerinden biri olan Tiran, köklü tarihiyle İşkodra, iç savaşın kalıntılarına rastlayacağınız Mostar, barış ve hoşgörünün şehri Saraybosna ve Balkanların cazibeli durağı Belgrad turun en önemli varış noktaları arasında yer alıyor.

Odessa - Kiev – Lviv - Ukrayna Turu: Havalimanında başlayan keyifli yolculuğunuz, Odessa’ya varışla birlikte masalsı bir hal alıyor. Ukrayna; gizemli yer altı şehirleri, bitki çeşitliliği, yemyeşil doğası ve ihtişamlı şatoları ile ziyaretçileri büyülemeyi başarıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın izlerinin görüldüğü tüyler ürperten savaş müzeleri ile Ukrayna, misafirlerin gezisini kültürel açıdan da zenginleştiriyor ve vizesiz turlar arasında en çok ilgi görenlerden biri olma özelliğini koruyor.

Mavi Yeşil Arnavutluk Turu: Çok farklı kültürden insanın huzur içinde bir arada yaşadığı Arnavutluk, eşsiz coğrafyası ile günden güne popülerliğini artırmaya devam ediyor. Tarihi zenginliğin Adriyatik Denizi plajlarıyla buluştuğu Arnavutluk turu, kültürel açıdan dopdolu bir tatilin dinginlikle buluştuğu vazgeçilmez bir yolculuk oluyor. Mayıs, Haziran ve Eylül ayları ülkeyi seyahat etmek için en elverişli aylar arasında yer alsa da ülkenin her mevsimi görülmeye değer ögeler içeriyor. Tur kapsamında ziyaret edilen şehirler arasında yer alan Durres, Vlore, Saranda, Gjirokaster, Berat ve Tiren tatilcileri heyecanlandırıyor.

Adriyatik Turu: Masmavi denizin ve benzersiz kumsalların keyfini sürerek güneşe doyabilmeniz için Adriyatik turları sizi bekliyor. Kısa bir yolculuğun ardından ulaşılan Durres, Arnavutluk’un Maldivleri övgüsünü sonuna kadar hak ediyor. Muhteşem doğanın denizle buluştuğu upuzun sahiller, nefes kesen manzaralar sunuyor. Dinlenmeye ufak bir ara verip bölgenin farklı güzelliklerini keşfetmek isteyen konuklar, ekstra turlardan faydalanabiliyor.

Otobüsle Avrupa Turu

Otobüsle Avrupa turu, yurt dışı tatilini çok daha düşük maliyetli bir hale getirerek oldukça iyi bir tur alternatifi oluşturuyor. Ekonomik olmasının yanı sıra otobüsle seyahati seven ya da uçak yolculuğundan hoşlanmayan yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Tüm yol boyunca lüks ve donanımlı otobüslerle ulaşım sağlanan bu turlarda konaklama zaman zaman otobüs yolculuğuyla geçerken bazı akşamlarda da otelde geceleme yapılıyor. Otobüsle Avrupa turu, yeni insanlar tanıyarak sosyal çevrenize katkı sağlamaya ek olarak, son derece konforlu ve kesintisiz bir Avrupa turu deneyimi sunuyor. En yaygın destinasyonlar arasında, Romanya turları, Yunanistan turları, Balkan turları, Transilvanya turları, Parga turları ve Adriyatik sahili turları bulunuyor.

Trenle Avrupa Turu

Demiryolu ağlarının gittikçe genişlemesi ve yenilenen teknolojilerle yüksek hızlı trenlerin artması sayesinde, trenle Avrupa turu daha sık tercih edilen bir yöntem halini alıyor. Özellikle gençler arasında oldukça popüler bir seyahat seçeneği olarak yaygınlaşmakta olan tren yolculuğu, Avrupa’da yer alan farklı ülke ve şehirlere rahat ve uygun fiyatlarla ulaşım sağlıyor. Tren yolculuğu ile 30’dan fazla Avrupa ülkesine ve yüzlerce Avrupa şehrine ulaşılabiliyor. Bu ülkelere gidebilmek için vize almanız gerekiyor. Schengen vizesi sayfamızı ziyaret ederek gerekli belgeleri ve vize ücretleri öğrenebilir, profesyonel vize hizmetlerimizden yararlanarak kolayca vize alabilirsiniz.

İsviçre: İsviçre'nin yeşil dağları arasında bir tren yolculuğu, unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor.

Norveç: Norveç'in benzersiz fiyortlarına trenle ulaşım, ziyaretten duyulan zevki mutlaka artırıyor.

İtalya: İtalya'nın birbirinden tatlı minik yerleşim yerlerini ziyaret etmek trenle daha romantik olabiliyor. 

Fransa: Fransa'nın sanat kokan sokaklarına varmadan önce yapacağınız tren yolculuğu, harika bir tatilin habercisi oluyor.

İngiltere: Güneş batmayan ülke olarak tanınan ve her köşesi bir tabloyu andıran İngiltere için tren yolculuğunu seçmek, bu ülkeye bir gidenin bir daha görmek istemesini sağlıyor.

Avusturya: Klasik müzik cenneti Avusturya'ya varmak için faydalanılacak tren yolculuğunda harika manzaralar eşliğinde müzik dinlenilerek gidilebilecek konserlere bir nevi hazırlık yapılabiliyor.

İsveç: En sevilen İskandinav ülkelerinden biri olan İsveç'e ziyaret, tren seyahati ile bambaşka bir hale geliyor.

Büyük Avrupa Turu

Tatilsepeti, Avrupa’ya kadar gitmişken hayallarini tek bir ülkeyle sınırlandırmadan, uzun uzun vakit geçirmek ve tüm Avrupa’nın ruhunu özümsemek isteyenler için hazırladığı Büyük Avrupa turu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Her yeni güne farklı bir ülke veya şehirde gözlerinizi açacağınız bu tur, sizi yaşanacak benzersiz maceralara davet ediyor. Selanik, Bari, Roma, Vatikan, Pisa, Floransa, Venedik, Zürih, Mulhouse, Strasbourgh, Paris, Brugge, Amsterdam, Berlin, Prag, Viyana, Budapeşte, Belgrad ve Sofya’nın içinde bulunduğu rota ile seyahatseverler, Avrupa’yı baştan sona keşfederek eşine zor rastlanır bir deneyimle dopdolu 14 gün geçiriyor. Büyük Avrupa turu ile Tatilsepeti, bireysel ulaşım seçeneklerini kullanarak gerçekleştirmenin neredeyse imkansız olduğu kapsamlı bir geziyi mümkün kılıyor. Yılbaşına Avrupa ülkelerinin birinde girmek isterseniz Avrupa turlarına katılarak 2023 yılını büyük bir coşkuyla karşılayabilirsiniz. Yılbaşı turları sayesinde hem yeni yerleri keşfedebilir hem de dolu dizgin yılbaşı eğlencelerine katılabilirsiniz.

 Ekonomik Avrupa Turları

Avrupa turu, yıl boyu çalışıp tatil günün gelmesini bekleyen pek çok kişinin hayallerinde yer alıyor. En uygun turu ararken ekonomik faktörler son derece belirleyici oluyor.

Avrupa turları 2023 yılında Tatilsepeti’nin sunduğu uygun fırsatlar sayesinde tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Tercih edilen turu birkaç ay öncesinden planlayarak satın almak ve promosyonlu seçenekleri değerlendirmek, tatilin oldukça makul bir bütçeyle gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Romanya turları, Yunanistan turları ve Balkan turları bütçe dostu Avrupa turlarının başında geliyor. Tüm ulaşım ve konaklama bedellerini içeren Avrupa turlarına katılarak hem ekonomik hem de rahatlatıcı bir tatil keyfi yaşamak kolaylıkla mümkün oluyor. Hemen şimdi erken rezervasyon tur indirimlerinden yararlanabilirsiniz.Tatil rehberi sayfamızdan vize, pasaport ve diğer yurtdışı bilgilerinede göz atabilirsiniz.