İspanya Turları

Çıkış Tarihi
İSPANYA TURLARI LİSTELENİYOR

İspanya Turu Fiyatları

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden İspanya tatil için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer alıyor. Sıcak iklimi, güzel yemekleri ve kendine has kültürü ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Zengin seçenekeleriyle İspanya turları hem deniz tatilinden hoşlananların hem de kültür turizmi yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

İspanya turu denilince ilk akla gelen şehirler Barselona ve Madrid oluyor. Akdeniz'in en önemli şehirlerinden olan Barselona genç nüfusu ve zengin kültürel aktiviteleriyle İspanya’da en çok ziyaretçi alan şehirlerin başında yer alıyor. Şehrin simgesi haline gelen La Sagrada Familia göz alıcı mimarisiyle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor. Modern mimarinin en önemli isimlerinden olan Antoni Gaudi’nin imzasını taşıyan ve yapımı yüzyıllar boyu sürdüğü için farklı dönemlerin izlerinin bulunabildiği yapı en önemli dünya miraslarından biri olarak kabul ediliyor.

İspanya’nın en şık şehri kabul edilen Madrid göz alıcı meydanları, parkları ve müzeleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. İhtişamı ve mimari güzelliklerinin yanında Madrid modanın başkentlerinden biri olarak kabul ediliyor. Madrid sokaklarında yürürken karşılaşacağınız insanlar ve yaşam alanlarından şehrin moden ve zarif havasını hissedebilirsiniz.


İspanya Turları Fırsatları

İspanya turları fiyatları bütçe ve tarih seçeneklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Rezervasyon yaptığınız tarihin erken olup olmaması bilet fiyatlarında farklılıklar yaratabiliyor. Özellikle yaz tatilinin yoğun zamanlarında Barselona otelleri ve Madrid otelleri yüksek oranda dolu olabiliyor. Bu yüzden yaz döneminde planlayacağınız İspanya seyahatleri için rezervasyonunuzu erken yaparak en iyi fiyatları yakalayabilirsiniz.

İspanya gastronomik açıdan en özgün ülkelerden biri olarak biliniyor. Akdeniz mutfağına özgü malzemelerle hazırlanan tapas adı verilen mezeler ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanıyor. Deniz ürünlerinden, vejetaryen malzemelere kadar bir çok çeşitte bulunan tapaslar lezzetli ve uygun fiyatlı yemek seçenekleri sunuyor. Harcamalar açısından İspanya her zevke ve bütçeye hitap eden çeşitlilikte ürün yelpazesine sahip.


Ucuz İspanya Turları

İspanya sıcak Akdeniz iklimi ile ziyaretçilerine her mevsim keyifli bir seyahat sunabiliyor. Bu yüzden daha hesaplı İspanya turları için farklı tarih seçeneklerinden size uygun olanları tercih edebilirsiniz. Sonbahar ve kış dönemlerinde ucuz İspanya turları bulmak çok daha kolay olacağı için bu mevsimleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Barselona seyahatinizde eğlenceli bir akşam yaşamak, lezzetli yemeklerin tadına bakmak ya da alışverişe çıkmak isterseniz La Rambla caddesine mutlaka uğramanız gerekiyor. Şehrin ana caddesi kabul edilen bu uzun sokak farklı türde yemek, alışveriş ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Turunuzu daha hesaplı geçirmek için La Rambla etrafında bulunan bir çok küçük kafe ve restorandan bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz.


Endülüs Turları

Endülüs bölgesi İspanya’nın güney tarafında yer alan özerk bir bölge olarak kabul ediliyor. İspanya’nın yaz tatili noktaları olan Sevilla, Granada, Malaga, Cordoba ve Costa del Sol gibi yerler bu bölgede yer alıyor. İspanya’nın Arap etkisinde kaldığı bölgeleri kapsayan Enfülüs turları muhteşem mimari yapıları ve tarihi bölgeleri içeriyor. Endülüs etkisinin ve mimarisinin başyapıtı kabul edilen El Hamra Sarayı bu bölgeyi ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri kabul ediliyor. Turistik yerlerin yanı sıra göz alıcı plajları ve İspanya’nın en lezzetli deniz ürünlerini de barındıran Endülüs şehirleri sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Farklı etnik zenginlikleri içinde barındıran İspanya’nın kültürlerini daha yakından tanımak için dah uzun süreli bir seyahat tercih edilebiliyor. Büyük İspanya turu birden fazla bölgeye yapılacak gezilerde bir çok şehri, tarihi ve kültürel yönleriyle inceleyip kıyaslama fırsatı veriyor.